Kısaca

2009 yılında İzmir'de kurulan Chef Seasons, gurme tuzlar, çeşniler, baharatlar, marinatlar, soslar, meyve baharatları, salata sosları, yaşlanma karşıtı baharat karışımları, baharat ve çeşni topları ve daha çok sayıda farklı lezzetlendirici ürün geliştiren ve üreten bir LEZZET FİRMASI.

Deneyimli şeflerimiz ve AR-GE ekibimizle, 2,500'den fazla ürün ve 7,500 reçete ile LEZZET MÜHENDİSLİĞİNİN ön saflarında yer alıyoruz. Tüketicilerimiz tarafından “Lezzet Simyacı” olarak tanımlanmamızın yanı sıra, sadece evde şeflerin değil, kurumsal ve endüstriyel mutfak şeflerinin de yaratıcılıklarına katkı sunuyoruz.

Ekosistemimizdeki her türlü fırsatı memnuniyetle karşılayan PROJE ODAKLI bir firmayız. Müşterilerimize, firmalarına özel çözümler üretiyor, “açık mutfak ve açık tarif” politikası ile çalışıyoruz. Çoğu zaman, lezzet inovasyonundan ambalaj tasarımına kadar olan tüm süreci, müşterilerimizin Ürün Geliştirme Ekibi olarak yönetiyoruz.

Hizmet mükemmelliğine olan bağlılığımız ile, dünyanın dört bir yanındaki büyük gıda perakendecilerine ve restoran zincirlerine STRATEJİK ORTAK ve onaylı tedarikçi olarak hizmet veriyoruz.

Bir TREND BELİRLEYİCİSİ olarak, her yıl, gıda sektörünün diğer birkaç önemli oyuncusu ile birlikte, sektörümüzde neler olacağını öngörüyor, mutfaklarda neyin pişirilip masalarda neyin servis edileceğine karar veriyoruz.

Chef Seasons'ın kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyümesi, firmamızın, MARKA ÇEŞİTLİLİĞİ, KANAL ÇEŞİTLİLİĞİ ve PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ’ni odağına alan etkin İŞ STRATEJİSİ'nden kaynaklanmaktadır.  Bu strateji, kendi markalarımız (Chef Seasons, Gizzia) ile private label markalarını, tedarikçi ortaklıkları ile stratejik ortaklıkları ve nihayetinde, ulusal pazar ile sürekli genişleyen uluslararası ayak izimizi dengeleme esasına dayalı bir stratejidir.

Faaliyet gösterdiğimiz bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine olan bağlılığımızın bir göstergesi olarak sosyal yardım, eğitim, sağlık, istihdam, özellikle de kadın istihdamı konularında çok sayıda  projeyi içeren bir KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK programımız var. Ayrıca, sürdürülebilirlik konusunda müşterilerimiz ve paydaşlarımız adına tasarlayıp hayata geçirdiğimiz bir Ağaçlandırma Projemiz var. Her yıl, müşteri ve paydaşlarımızın, yıllık olarak tüm kağıt bazlı atıkları için kullanılmış olan ağaç sayısının 10 katı kadar ağaç dikiyoruz.